1. Zwrot nadpłaty lub niesłusznie pobranej akcyzy

Zajmujemy się wszelkimi procedurami związanymi ze zwrotem nadpłaconej lub niesłusznie pobranej akcyzy od wszelkich pojazdów

2. Przesiedlenie mienia i zwolnienie z akcyzy
 • przesiedlenie mienia w pełni profesjonalnie (ze Szwajcarii, USA i innych krajów z poza Unii Europejskiej)
 • zwolnienie z akcyzy na art. 110 i art. 111 (dla rodaków powracających i obcokrajowców z UE)

 

3.  Zwrot akcyzy dla dealerów za samochody wywożone-reeksport.
4. zwrot akcyzy od samochodów z silnikami powyżej 2000 cm3

Nie płać Państwu tego czego nie musisz!
Oferujemy prowadzenie postępowań mających na celu uzyskanie 83% zwrotu podatku akcyzowego od samochodów o pojemności powyżej 2000 cm3. Zamiast stawki 18,6% lub 13,6% powinno być 3,1%

Dlaczego nasz wniosek jest zasadny?
Art. 90 Traktatu Ustanawiającego Wspólnotę Europejską mówi, że:
Żadne Państwo Członkowskie nie nakłada bezpośrednio lub pośrednio na produkty innych Państw Członkowskich podatków wewnętrznych jakiegokolwiek rodzaju wyższych od tych, które nakłada bezpośrednio lub pośrednio na podobne produkty krajowe. Ponadto żadne Państwo Członkowskie nie nakłada na produkty innych Państw Członkowskich podatków wewnętrznych, które pośrednio chronią inne produkty.

W Polsce nie produkuje się samochodów z silnikami powyżej 2000 cm3. Większa stawka akcyzy nie dotyczy produktów luksusowych tylko chroni polski rynek.
A więc jest nielegalna!

Jakich samochodów może dotyczyć wniosek?
Wszystkich z dużymi silnikami zgłoszonymi do opodatkowania akcyzą w ciągu ostatnich 5 lat.

Co trzeba zrobić by uzyskać zwrot akcyzy?

 • dostarczyć kopię deklaracji AKC-U i faktury lub umowy zakupu
 • wypełnić upoważnienie dla naszej firmy

Jakie pieniądze można otrzymać?
Zwrot akcyzy jest możliwy w kwocie ponad stawkę podstawowa 3,1 % wartości pojazdu. Czyli w przypadku stawki 18,6 % może wynieść ponad 83 % zapłaconej kwoty. Można ubiegać się o odsetki od tej kwoty.

Dlaczego nie powinniście zwlekać z wnioskami?
Ponieważ możliwe jest uzyskanie zwrotu odsetek, które będą liczone od dnia złożenia wniosku. Ponadto możliwość zwrotu przedawnia się po 5 latach licząc od końca roku w którym została złożona deklaracja podatkowa.

Kim jesteśmy i czym się zajmujemy?
Nasza firma specjalizuje się w sprawach związanych z handlem samochodami. Zajmujemy się codziennymi obowiązkami podatników akcyzowych, takimi jak składanie deklaracji podatkowych i statystycznych INTRASTAT, uzyskiwaniem zaświadczeń o zapłacie podatku akcyzowego, VAT-25, rejestracji pojazdów zajmujemy się również wszystkimi trudnymi sprawami związanymi z tą działalnością gospodarczą.

Jakie mamy inne propozycje dla naszych klientów?

 • samochody ciężarowe przerabiane z samochodów osobowych
  prowadzimy postępowania celne oraz reprezentujemy klientów przed sądami administracyjnymi w tych sprawach. Mamy wiele pomysłów jak doprowadzić do szczęśliwego zakończenia tego typu spraw!
 • obniżanie wartości pojazdów, ustalanie roku produkcji
  również w tych sprawach zajmujemy się całym procesem, choć nie ukrywamy, że najlepiej jest przyjść do nas zanim złoży się pierwszy dokument w urzędzie celnym. Tak jest łatwiej i taniej.
 • rejestracja i dokumentacja pojazdów z defektami prawnymi
  dotyczy to samochodów z wszelkimi ułomnymi dokumentami. I tu mamy wiele pomysłów jak przeprowadzić taką rejestrację!
 • odzyskiwanie zagubionych lub zniszczonych dokumentów pojazdów z całej Europy
 • obniżanie VAT przy transakcjach wspólnotowych i imporcie z USA i Szwajcarii. Dotyczy to w szczególności zakupów pojazdów od firm będących płatnikami podatku VAT w Europie i importu aut.
  Potrafimy zmniejszyć podatek nawet o 100 %. Dla tych, którzy się nie boją przygotowujemy zestaw Wiążących Informacji Podatkowych zabezpieczający przed kontrolami z Urzędów Skarbowych. Dla bojących przeprowadzamy operację przez naszą firmę za prowizję w wysokości 3 % wartości pojazdu (oszczędzamy 20 % wartości samochodu).
 • import samochodów spoza Unii Europejskiej
  zajmujemy się całym procesem łącznie z transportem pojazdu. Na każdym etapie minimalizujemy koszty cła, podatku VAT i akcyzy.